15 Ağustos 2010 Pazar

2 Ağustos Cemil Topuzlu Sahnesi Sertab Erener Konseri-2.Bölüm

Sertab Erener kısacık bir ara veriyor. Sahne kızıllaşıyor birden. Aşk kızıllığına dönüyor sahne. Sanırım sıradaki şarkıyı biliyoruz. Sertab geliyor sahneye. Aşk kızıllığında bir sahne, sahnede Sertab ve sırada AŞK. Bu şarkıyı dinleyip de Sertab Erener’in sesine hayran olmamak mümkün değil. Harbiye Açık Hava Sahnesi Aşk ile Sertab ile eşsiz gecelerinden birini yaşıyorken seyirciler böyle bir geceye şahit oldukları için şanslı hissetmeliler kendini. Ben kendi payıma hissediyorum en azından.
Aşk kaç büyümden,

Aşk dön ölümden,
Aşk bir sebepten,
Gel gir dünyama.
Aşk dön ölümden,
Bir sebepten, gir dünyama.
Aşk dön ölümden,
Geç tenimden, gel gir dünyama.
Aşk vur yürekten,
Aşk yak gönülden,
Aşk geç tenimden,
Gel gir kanıma.Aşk’ın sarhoşluğunu henüz atamamışken üzerimizden Sertab yine kayboluyor birkaç saniyeliğine ve sonra sahnenin ortasında platform yükselmeye başlıyor. Spotlar paltformun üstüne vurduğunda bir masal perisi gibi beyazlar içinde Sertab çıkıyor karşımıza. Masal perisi demişken başladığı şarkı da masalımsı bir şarkı değil mi? Bir Varmışım bir Yokmuşum diyor Sertab Erener. Bu şarkı bana sözleri itibari ile o kadar tanıdık geliyor ki sonradan yaptığım kısa araştırmada nereden tanıdık geldiğini öğreniyorum. Bir Varmışım Bir Yokmuşum, Pinhani’ye (Sinan Kaynakçı) ait. Bir Pinhani hayranı olarak sözlerinden hissetmiştim bunun bir Pinhani şarkısı olduğunu.
Aslında bu kadar da kırılgan değildim
kendi yarattığım düşmanlara yenildim
bir kayboldum sonra tekrar belirdim
masallardaki gibi bir varmışım, bir yokmuşum
Acaba Pinhani söyleseydi bunu nasıl olurdu?
Bir Çaresi Bulunur a geçiyor Sertab bir varmışım bir yokmuşum ardından ve bizi masaldan uyandırıyor.
Sesimde söyleyemediğim sözler var
gizleyemediğim gözyaşlarım
silip de unutamadığım sabahlar
kokladığım eşyaların

bir çaresi bulunur elbet yarın
yeniden yaşamanın
bir çaresi bulunur elbet canım
bir uyuyup uyanalım
Cidden uyuyup uyanınca bulunur mu her şeyin çaresi? Bunu sahnede şarkı aralarında izleyicileri coşturan arkadaş da soruyor Sertab’a (Adı Evrim miydi acaba? ) Sertab, en azından uykunun iyi geldiğini söylüyordu.
Sonrasında Bahçede’ye başladı ki ah bir an şarkının dediği gibi seyre dalsaydım dedim
Bir yaz gecesi, otururken bahçede
Ateş böceklerini seyre daldım
Dolunay gökte, yakamoz vurmuş dibe
Ateş böceklerini seyre daldım
Böyle seyre dalsaydım diye düşünürken Hakkı Bulut’un efsane şarkısı çalınıyor şimdi kulaklarımıza yeni düzenlenmiş haliyle Sertab’ın sesinden hep bir ağızdan ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız diye inletiyoruz Harbiye Sahnesi’ni.
Zaman su gibi akıp giderken Sevdam Ağlıyor ve Aslolan Aşktır ile yeniden eskilere dönüyoruz. Gel Barışalım’dan sonra Sertab, vokalistini davet ediyor yanına. Vokalisti Zeynep Vurulduk şarkısını seslendiriyor. Bu kadar büyük bir kalabalığın karşısında başta heyecanlansa da Vurulduk şarkısını oldukça başarılı bir şekilde seslendiriyor.
Zeynep’ten sonra Sertab yine küçük çaplı bir şovla Eurovision şarkı yarışmasında birinci olduğu şarkı ile bizi kendimizden geçiriyor. Biz böyle kendimizden geçmişken sanki daha da kendimizi kaybedelim istercesine Sertab Yanarım şarkısını seslendiriyor.

Yanarım yanarım, gün geçer yanarım
Ah gecelerin hesabını kimlere sorarım
Yanarım yanarım ne yapsam yanarım
Ah gecelerin hesabını kimlere sorarım

Yanarım ile yanarken son albümünden yine bir Soner Sarıkabadayı imzalı şarkı ile daha ne kadar kendimizden geçebilirizi denemek istediğini gösteriyor ve Bu Böyle diyor Sertab.
O zor günler solan günler eskidendi geçti
O zaman âşık olduğum rüzgârlar esti esti geçti
geriye sadece yarım, yarım sevgiler
yüzüme inceden uzun, uzun çizgiler
öznesi kalan süresi kısalan cümleler
yalan dolan birkaç resim kaldı..

aşk seni bulabilir de,
uzakta durabilir de,
samimi oluyor derken
mesafe koyabilir de,
bu böyle..
vurabilir de..
ilgisiz durabilir de,
onu sana katıyor derken
tuzaklar kurabilir de..

bu böyle..

aşk seni bulabilir de
uzakta durabilir de
onu sana katıyor derken
tuzaklar kurabilir de.

bu böyle..

Ve böyle böyle derken bitiyor bir konser… Harika 2 saatin ardından bir anda bir boşluğa düşmüş gibi kalıyoruz öylece… Sertab Sertab Sertab diye kalabalık çığlık atarken alkış yaparken, sahnede ışıklar sönmüşken bir hareketlilik görüyoruz… Geri gelecek galiba umuduyla daha çok bağırmaya daha çok alkışlamaya başlıyoruz ve rengârenk bir kostüm ile yine karşımızda… Başladığı şarkı Rengârenk ile…

Ah keşke hiç bitmesin derken bu şarkı da bitiyor ve artık insanlar biten konserin hüznü ile yavaş yavaş çıkışa yönelirken gecenin hala sürprizleri olduğunu bizzat Sertab gösteriyor bize… Lal ile geri dönüyor ve vedasını Lal ile yapıyor…
Ne iyi yapmışım gelmekle… Harika bir geceydi ve bu düşünce etrafında dolanan binlerce benzer cümle geçiyor aklımdan…

İyi ki varsın Sertab Erener… İyi ki gelmişiz seni dinlemeye…

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

14 şubat 1994 unesco kültür mirası 2 ağustos sertab erener konseri 22 nisan 22 nisan dünya günü 23 nisan 4440375 Adam Faver adsl adsl hızı ağaç akademik spam Alfred Chandler alışkanlık alışmak amazon kindle amos koyu anıtur arastacılar ashab-ı kehf askerlik aslolan aşktır aşk avanos avanos restoran Avea avea sesli imza ayşe arman azim aziz basil aziz george aziz onuphrius aziz theodere back up balık balkonda düşen pc bayat ekmek bayat ekmek satışı bencillik beyazıt kulesi beyazıt kulesinde hava tahmini beyazıt yangın kulesi biopro bir varmışım bir yokmuşum blackberry blackberry hediye uygulamalar blackberry kesintisi blog blogger bloggerda yeni görünümler bolu böyle korunamazsınız bu böyle cehennem cemiz topuzlu cennet charles handy çarıklı kilise çiçek sepeti çiçek sepeti mail adresi çiçek teslimatı çin çin malı çocukluk Deneyimler dinamik görünüm doğum günü Dustin Hoffman duvar dünya günü e-ink earthday ekmek satışı elektronik kitap okuyucu elmalı kilise engel eski çarşı Eskişehir etki alanı bloggerda olan websiteleri FCT fenerbahçe fikriniz çöpe gitmesin filler ve pireler fotoğraf gemiler GeziNotları girşimcilik google analytics gölcük gölcük milli parkı gördüklerim göreme açıkhava müzesi gül şurubu günlüklü güvercinlik vadisi güzel atlar diyarı harbiye açık hava hatıra hayal hayat ekspres Haydarpaşa haydarpaşa garında yangın haydarpaşa tren istasyonu Henri Charriere herşeyden biraz heryöne sınırsız tarife hizmet kalitesi HP hürriyet pazar ikimiz bir fidanın ikinci abdülhamit inovasyon iphone iphone 3G iphone satışı iphone turkcell iphone uygulamaları istanbul iş dünyası John McConnell kabak kapadokya kapadokya şarabı kaputaş karşı mahalle keder kelebek kelebekler vadisi kıbrıs kıbrıs günleri kızıl çukur kızıl vadi kızıl vadide gün batımı Kişisel kişisel blog kitap kitap basımı kod konseri koparılan çiçekler kopya ürün kral konserleri LAP LAMBERT Academic Publishing mersin mutluluk müşteri memnuniyeti nankör kedi narlıkuyu nehir netbook nostalji o tabak bitecek klibi okuduklarım Olasılıksız ortakent OrtayaKarışık ovabükü panaroma papillon para pazar pdf peribacaları profilo Rastladıklarım ReklamArası reklamlar rengarenk RIM RIMden Hediye sadakat safran safran çiçeğinin faydaları safranbolu Sakarya Ekspresi satış danışmanı seben sertab erener sesli imza sevgililer günü sevilla sevinç seyahat sınırsız tarife solan güller sony reader Steve McQueen strateji şeker bayramı tanıtım tatil TEB TEB Akıl fikir yarışması teknoasistan teknoloji teknosa teknosa deneyimi tokalı kilise tren Tren Saatleri ttnet turasan turasan şarapları turk telekom Turkcell türban türk telekom Türk'ün zekası uçhisar uçhisar kalesi ulusoy turizm unutmak üç güzeller peribacaları ürgüp Vodafone vodafone sesli imza websitem neden görüntülenemiyor wordpresse google analytics kodu nasıl konur yağmur yapı yazım yanlışları yedi uyuyanlar yemeniciler arastası yılanlı kilise yüksek lisans tezi zaman zeus tapınağı zor kadın
 
Copyright 2009 HeRşEyDeN BiRaZ. Powered by Blogger Blogger Templates create by Deluxe Templates. WP by Masterplan