9 Mayıs 2009 Cumartesi

Böyle Korunamazsınız

Kadıköy merkezde gezerken İş Bankası'nın önünde bir anda dört beş tane zırhlı adam göründü. Başlarındaki başlığın üzerinde de böyle yazıyordu: "Böyle Korunamazsınız!" Tebessümle bu ne ya acaba diye düşünürken elime bir broşür tutturdular.

Malum günümüz teknolojisinde elektromanyetik dalgaların kullanımı son derece yaygın ki bu aynı zamanda elektromanyetik radyasyonun da yaygın olması anlamına geliyor. Özellikle cep telefonları bu konuda son derece popülerler.... Cep telefonlarının yaydığı bu dalgaların beyne kalbe kısacası sağlığa zararlı olduğu üzerine sürekli araştırmalar yapılıyor, sonuçları yayımlanıyor.

Rus asıllı Amerikalı Dr. Igor Smirnov MRET (Molecular Resonance Effect Technology) ve ERT (Energy Resonance Technology) teknolojilerini içeren BioPro Cell Chip ve Universal Chiplerini geliştirmiş. Sonrasında internetten sitelerine girerek biraz da buradan inceledim. Bu aletler özetle bu dalgaların yayılımını azaltıyor böylece insan sağlığına zararını da minimuma indiriyormuş. Bu çipler bu dalgaları yayan cihazlara yapışıtırılıyor ve bu şekilde çalışmaya başlıyor. Siteden fiyatlarına da baktım. Fiyatları kullanım yerine göre 59 ve 69 lira olarak değişiyor. Ayrıntılı bilgi için buradan bilgi alabilirsiniz.

Esasında bu yazıyı yazmamdaki sebep tanıtım için kullandıkları yoldu. Kadıköy'ün merkezinde zırhlı kıyafetlerle gezen dört beş adam.... Filmlerde olur hani ortaçağdan zamanda yolculuk yaparak günümüze gelirler... Onun gibi birşey. Fikir çok hoşuma gitti. İlgi çekiciydi ve bence kesinlikle akılda da kalıcıydı. Ki zaten reklamın amacı da bu değilmidir ki ?

Sonra bir de teknolojinin getirdikleri ve de götürdükleri geldi aklıma. Evet, bugün cep telefonsuz bir yaşam pek çoğumuz düşünemiyoruz. Cep telefonları olmazsa olmazımız ama o masum görünüşlerinin altında yatan tehlikeler bakalım ileride bizlere ne tip zararlar verecek.

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

14 şubat 1994 unesco kültür mirası 2 ağustos sertab erener konseri 22 nisan 22 nisan dünya günü 23 nisan 4440375 Adam Faver adsl adsl hızı ağaç akademik spam Alfred Chandler alışkanlık alışmak amazon kindle amos koyu anıtur arastacılar ashab-ı kehf askerlik aslolan aşktır aşk avanos avanos restoran Avea avea sesli imza ayşe arman azim aziz basil aziz george aziz onuphrius aziz theodere back up balık balkonda düşen pc bayat ekmek bayat ekmek satışı bencillik beyazıt kulesi beyazıt kulesinde hava tahmini beyazıt yangın kulesi biopro bir varmışım bir yokmuşum blackberry blackberry hediye uygulamalar blackberry kesintisi blog blogger bloggerda yeni görünümler bolu böyle korunamazsınız bu böyle cehennem cemiz topuzlu cennet charles handy çarıklı kilise çiçek sepeti çiçek sepeti mail adresi çiçek teslimatı çin çin malı çocukluk Deneyimler dinamik görünüm doğum günü Dustin Hoffman duvar dünya günü e-ink earthday ekmek satışı elektronik kitap okuyucu elmalı kilise engel eski çarşı Eskişehir etki alanı bloggerda olan websiteleri FCT fenerbahçe fikriniz çöpe gitmesin filler ve pireler fotoğraf gemiler GeziNotları girşimcilik google analytics gölcük gölcük milli parkı gördüklerim göreme açıkhava müzesi gül şurubu günlüklü güvercinlik vadisi güzel atlar diyarı harbiye açık hava hatıra hayal hayat ekspres Haydarpaşa haydarpaşa garında yangın haydarpaşa tren istasyonu Henri Charriere herşeyden biraz heryöne sınırsız tarife hizmet kalitesi HP hürriyet pazar ikimiz bir fidanın ikinci abdülhamit inovasyon iphone iphone 3G iphone satışı iphone turkcell iphone uygulamaları istanbul iş dünyası John McConnell kabak kapadokya kapadokya şarabı kaputaş karşı mahalle keder kelebek kelebekler vadisi kıbrıs kıbrıs günleri kızıl çukur kızıl vadi kızıl vadide gün batımı Kişisel kişisel blog kitap kitap basımı kod konseri koparılan çiçekler kopya ürün kral konserleri LAP LAMBERT Academic Publishing mersin mutluluk müşteri memnuniyeti nankör kedi narlıkuyu nehir netbook nostalji o tabak bitecek klibi okuduklarım Olasılıksız ortakent OrtayaKarışık ovabükü panaroma papillon para pazar pdf peribacaları profilo Rastladıklarım ReklamArası reklamlar rengarenk RIM RIMden Hediye sadakat safran safran çiçeğinin faydaları safranbolu Sakarya Ekspresi satış danışmanı seben sertab erener sesli imza sevgililer günü sevilla sevinç seyahat sınırsız tarife solan güller sony reader Steve McQueen strateji şeker bayramı tanıtım tatil TEB TEB Akıl fikir yarışması teknoasistan teknoloji teknosa teknosa deneyimi tokalı kilise tren Tren Saatleri ttnet turasan turasan şarapları turk telekom Turkcell türban türk telekom Türk'ün zekası uçhisar uçhisar kalesi ulusoy turizm unutmak üç güzeller peribacaları ürgüp Vodafone vodafone sesli imza websitem neden görüntülenemiyor wordpresse google analytics kodu nasıl konur yağmur yapı yazım yanlışları yedi uyuyanlar yemeniciler arastası yılanlı kilise yüksek lisans tezi zaman zeus tapınağı zor kadın
 
Copyright 2009 HeRşEyDeN BiRaZ. Powered by Blogger Blogger Templates create by Deluxe Templates. WP by Masterplan