2 Mayıs 2010 Pazar

Kapadokya ( Güzel Atlar Diyarı) - 1.Gün

Gezmeye düşkün biri olarak bulduğum fırsatlarda gezmek, gezdiğim yerleri fotoğraflamak benim için büyük bir mutluluktur. Üniversite yıllarımdan beri gitmek istediğim ama bir türlü şartlarını oluşturamadığım bir gezi vardı: Kapadokya... Bunu bu sene nihayetinde işten ve üniversiteden arkadaşlarımdan oluşan 9 kişilik bir grup ile gerçekleştirmeyi başardım.

23 Nisan resmi tatilinin cuma gününe denk gelmesi bizlere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'ndaki çocuklara has o mutluluğu yaşattı yeniden.. Aylar evvelinde planladığımız tur nihayetinde gelip çatmıştı işte.

22 Nisan gecesi Kadıköy Eski Salıpazarı meydanından yola çıkıp 25 Nisan pazar akşamına kadar İstanbul'dan uzakta gönlümüzce eğleniyor olacaktık... Ortalık ana baba günüydü. Meydana ilk geldiğimde gördüğüm kalabalık karşısında dilim tutulmuştu. Arkadaşıma dönüp: "Herhalde bütün İstanbul tatile gidiyor" demiştim. Maceramız mart ayı başında Anıtur Altıyol şubesine gitmeyle başlamıştı. (Bununla ilgili de bir yazı yazacağım tez vakitte) 22 Nisan gecesi 23.30'da kalkması gereken otobus yaklaşık 45 dakikalık bir rötar ile kalkmıştı. Sinirler daha tatilin başında gerilmişti. Normalde otobüsün Beşiktaş'tan da yolcu alması gerekirken, otobüs doğrudan Kadıköy'e geçmiş, oradaki yolcularda servis ile Kadıköy'e götürülecekmiş ama ne hikmettir ki işte o servis yanlış yola girmiş o yüzden biz de 45 dakika onları beklemişiz... En nihayetinde yola çıkmayı başardık, kararlıydık hiçbirşey bu tatil keyfimizi bozamayacaktı.

Sabah dokuza doğru Aksaray Ağaçlı tesislerinde son molamızı verdik. Burada turun rehberi bizi karşıladı. Rehberimizi de aldıktan sonra yola devam ettik. Yolda bize program içeriği verildi. Programı biz tatili planlarken de incelemiştik ama oraya daha önce gitmemiş kişiler olarak program iyi midir kötü müdür, yoğun mudur hiçbir fikrimiz yoktu. Rehberimiz programı incelerken çok yoğun olduğunu ve oradan buraya biraz hızlı hareket edeceğimizi söylemişti. Gezi programına göre göreceğimiz ilk yer Aksaray Nevşehir yolu üzerinde, 1200lü yıllarda kullanılan bir kervansaray olan Ağzıkarahan Kervansarayı idi. Lakin gelin görün ki kaptan şoförümüzün azizliğine uğrayarak bu durağı es geçtik. Kaptan dönmeyi unuttuğundan ve bir daha dönecek bir yol olmadığından bu kervansarayı göremedik... Rehberimizin hızlıdan kastı bu değildir inşallah diye umuyorduk.

Zaten yolda pek iyi dinlememiştik, o yüzden bu durağı es geçebiliriz, en azından otele gidip şöyle bir kendimize gelelim diyorduk ki ikinci bir süpriz: 23 Nisan tatili sebebi ile oteller ağzına kadar dolu olduğundan otele girişi akşam yapacağız. Buyrun buradan yakın. Neyse bu da geçer diyoruz... Hala tatil keyfimiz bozulmasın diye çaba sarfediyoruz.. Arada yüzü asılan, söylenen misafirler de vardı... Biz de arada söyleniyorduk hoş..

Yazımın çok uzun olmaması için geziyi günlere bölerek anlatacağım...

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

14 şubat 1994 unesco kültür mirası 2 ağustos sertab erener konseri 22 nisan 22 nisan dünya günü 23 nisan 4440375 Adam Faver adsl adsl hızı ağaç akademik spam Alfred Chandler alışkanlık alışmak amazon kindle amos koyu anıtur arastacılar ashab-ı kehf askerlik aslolan aşktır aşk avanos avanos restoran Avea avea sesli imza ayşe arman azim aziz basil aziz george aziz onuphrius aziz theodere back up balık balkonda düşen pc bayat ekmek bayat ekmek satışı bencillik beyazıt kulesi beyazıt kulesinde hava tahmini beyazıt yangın kulesi biopro bir varmışım bir yokmuşum blackberry blackberry hediye uygulamalar blackberry kesintisi blog blogger bloggerda yeni görünümler bolu böyle korunamazsınız bu böyle cehennem cemiz topuzlu cennet charles handy çarıklı kilise çiçek sepeti çiçek sepeti mail adresi çiçek teslimatı çin çin malı çocukluk Deneyimler dinamik görünüm doğum günü Dustin Hoffman duvar dünya günü e-ink earthday ekmek satışı elektronik kitap okuyucu elmalı kilise engel eski çarşı Eskişehir etki alanı bloggerda olan websiteleri FCT fenerbahçe fikriniz çöpe gitmesin filler ve pireler fotoğraf gemiler GeziNotları girşimcilik google analytics gölcük gölcük milli parkı gördüklerim göreme açıkhava müzesi gül şurubu günlüklü güvercinlik vadisi güzel atlar diyarı harbiye açık hava hatıra hayal hayat ekspres Haydarpaşa haydarpaşa garında yangın haydarpaşa tren istasyonu Henri Charriere herşeyden biraz heryöne sınırsız tarife hizmet kalitesi HP hürriyet pazar ikimiz bir fidanın ikinci abdülhamit inovasyon iphone iphone 3G iphone satışı iphone turkcell iphone uygulamaları istanbul iş dünyası John McConnell kabak kapadokya kapadokya şarabı kaputaş karşı mahalle keder kelebek kelebekler vadisi kıbrıs kıbrıs günleri kızıl çukur kızıl vadi kızıl vadide gün batımı Kişisel kişisel blog kitap kitap basımı kod konseri koparılan çiçekler kopya ürün kral konserleri LAP LAMBERT Academic Publishing mersin mutluluk müşteri memnuniyeti nankör kedi narlıkuyu nehir netbook nostalji o tabak bitecek klibi okuduklarım Olasılıksız ortakent OrtayaKarışık ovabükü panaroma papillon para pazar pdf peribacaları profilo Rastladıklarım ReklamArası reklamlar rengarenk RIM RIMden Hediye sadakat safran safran çiçeğinin faydaları safranbolu Sakarya Ekspresi satış danışmanı seben sertab erener sesli imza sevgililer günü sevilla sevinç seyahat sınırsız tarife solan güller sony reader Steve McQueen strateji şeker bayramı tanıtım tatil TEB TEB Akıl fikir yarışması teknoasistan teknoloji teknosa teknosa deneyimi tokalı kilise tren Tren Saatleri ttnet turasan turasan şarapları turk telekom Turkcell türban türk telekom Türk'ün zekası uçhisar uçhisar kalesi ulusoy turizm unutmak üç güzeller peribacaları ürgüp Vodafone vodafone sesli imza websitem neden görüntülenemiyor wordpresse google analytics kodu nasıl konur yağmur yapı yazım yanlışları yedi uyuyanlar yemeniciler arastası yılanlı kilise yüksek lisans tezi zaman zeus tapınağı zor kadın
 
Copyright 2009 HeRşEyDeN BiRaZ. Powered by Blogger Blogger Templates create by Deluxe Templates. WP by Masterplan