2 Mayıs 2010 Pazar

Teknosa Deneyimi


Önceki iş deneyimim sebebi ile zaman zaman alışverişe gittiğimde mağazaları genel tertip düzen itibari ile inceler, satış elemanlarının müşteri ile ilişkilerini gözlemlerim. Bu bir yerde benim hala yapmaktan büyük zevk aldığım bir iştir.

Yine böyle bir alışverişe çıktığım bugün. HP laptop alırken yanında hediye olarak Microbox marka bir harici harddisk vermişlerdi. Bu harddiski daha aldığım gün maceram başlamıştı. Bununla ilgili de hatta bir yazı yazmıştım. (bkz.)Bu harddisk yakın zamanlarda bozuldu. Daha doğrusu bilgisayara bağladığımda görmüyor. Muhtemelen kablosunda ya da girişinde sorun vardır diye düşünüyordum. Yaklaşık bir ay önce Carrefour İçerenköy Teknosa mağazasına gittim problemi anlattım. Servise almaları için fatura gerektiğini faturasız olarak gönderdiklerinde ürünün tamir edilmeden geri gelebileceğini söyleyip, arşivden faturamı istediler. Fatura geldikten sonra da beni arayacaklarını ve bundan sonra benim ürünü getirebileceğimi söylemişlerdi (Faturamı kaybetmiştim. )

Aradan bir ay geçmesine rağmen ne arayan var ne soran... En son bugün tekrar mağazaya gittim. Teknoasistanlardan Filiz Közük'e problemimi anlattım. Yakından ilgilenen Filiz Hanım, e-mail olarak istenmiş olsa da bazen sürecin uzayabileceğini açıkladıktan sonra faturamı aramaya başladı. Beş dakika sonra fatura elinde geri geldi. Faturamın geldiğini ama arşive alındığı için gözden kaçtığını belirtti. Sonrasında ben harddiskimin formatlanmadan tamir edilip edilemeyeceğini sordum ve problemin bence kabloda olduğunu söyledim. Bunun üzerine Filiz Hanım, depoya gidip bana harddiskim için uygun bir kablo getirip onu denedi ve harddiskim çalıştı. Buna o kadar sevinmiştim ki tarifini yapamam. Sonrasında eski kablomu ve yeni kabloyu bana vererek mağazadan mutlu olarak ayrılmamı sağladı.

Teknosa'yı pek çok elektronik ihtiyacımda tercih ediyorum ve şuana kadar da mutsuz olmadım. Yaşanılan deneyimler çok önemlidir ve tercihlerin/alışkanlıkların değişmesi genelde de bu deneyimlere bağlıdır... Türkiye'ye son yıllarda bir çok elektronik mağazalar zinciri girmesine rağmen sadece fiyat farkı sebebiyle hala tercihim değişmiyor. İnsanlar bir yerden sonra fiyattan ziyade hizmet kalitesi de arıyor.

1 comments:

tekno dedi ki...

Merhaba, sizi memnun edebildiysek ne mutlu bize, her zaman bekleriz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

14 şubat 1994 unesco kültür mirası 2 ağustos sertab erener konseri 22 nisan 22 nisan dünya günü 23 nisan 4440375 Adam Faver adsl adsl hızı ağaç akademik spam Alfred Chandler alışkanlık alışmak amazon kindle amos koyu anıtur arastacılar ashab-ı kehf askerlik aslolan aşktır aşk avanos avanos restoran Avea avea sesli imza ayşe arman azim aziz basil aziz george aziz onuphrius aziz theodere back up balık balkonda düşen pc bayat ekmek bayat ekmek satışı bencillik beyazıt kulesi beyazıt kulesinde hava tahmini beyazıt yangın kulesi biopro bir varmışım bir yokmuşum blackberry blackberry hediye uygulamalar blackberry kesintisi blog blogger bloggerda yeni görünümler bolu böyle korunamazsınız bu böyle cehennem cemiz topuzlu cennet charles handy çarıklı kilise çiçek sepeti çiçek sepeti mail adresi çiçek teslimatı çin çin malı çocukluk Deneyimler dinamik görünüm doğum günü Dustin Hoffman duvar dünya günü e-ink earthday ekmek satışı elektronik kitap okuyucu elmalı kilise engel eski çarşı Eskişehir etki alanı bloggerda olan websiteleri FCT fenerbahçe fikriniz çöpe gitmesin filler ve pireler fotoğraf gemiler GeziNotları girşimcilik google analytics gölcük gölcük milli parkı gördüklerim göreme açıkhava müzesi gül şurubu günlüklü güvercinlik vadisi güzel atlar diyarı harbiye açık hava hatıra hayal hayat ekspres Haydarpaşa haydarpaşa garında yangın haydarpaşa tren istasyonu Henri Charriere herşeyden biraz heryöne sınırsız tarife hizmet kalitesi HP hürriyet pazar ikimiz bir fidanın ikinci abdülhamit inovasyon iphone iphone 3G iphone satışı iphone turkcell iphone uygulamaları istanbul iş dünyası John McConnell kabak kapadokya kapadokya şarabı kaputaş karşı mahalle keder kelebek kelebekler vadisi kıbrıs kıbrıs günleri kızıl çukur kızıl vadi kızıl vadide gün batımı Kişisel kişisel blog kitap kitap basımı kod konseri koparılan çiçekler kopya ürün kral konserleri LAP LAMBERT Academic Publishing mersin mutluluk müşteri memnuniyeti nankör kedi narlıkuyu nehir netbook nostalji o tabak bitecek klibi okuduklarım Olasılıksız ortakent OrtayaKarışık ovabükü panaroma papillon para pazar pdf peribacaları profilo Rastladıklarım ReklamArası reklamlar rengarenk RIM RIMden Hediye sadakat safran safran çiçeğinin faydaları safranbolu Sakarya Ekspresi satış danışmanı seben sertab erener sesli imza sevgililer günü sevilla sevinç seyahat sınırsız tarife solan güller sony reader Steve McQueen strateji şeker bayramı tanıtım tatil TEB TEB Akıl fikir yarışması teknoasistan teknoloji teknosa teknosa deneyimi tokalı kilise tren Tren Saatleri ttnet turasan turasan şarapları turk telekom Turkcell türban türk telekom Türk'ün zekası uçhisar uçhisar kalesi ulusoy turizm unutmak üç güzeller peribacaları ürgüp Vodafone vodafone sesli imza websitem neden görüntülenemiyor wordpresse google analytics kodu nasıl konur yağmur yapı yazım yanlışları yedi uyuyanlar yemeniciler arastası yılanlı kilise yüksek lisans tezi zaman zeus tapınağı zor kadın
 
Copyright 2009 HeRşEyDeN BiRaZ. Powered by Blogger Blogger Templates create by Deluxe Templates. WP by Masterplan