4 Mayıs 2010 Salı

Kapadokya ( Güzel Atlar Diyarı) - 2.Gün- Kızıl Vadi'de Gün Batımı

Göreme Açık Hava Müzesi'nden sonra yolumuzun üstünde Kapadokya denince akla gelen peribacalarının en güzel örnegi vardı: Üç Güzeller. Üç sıra peribacası diğer peribacalarına nazaran tek başına diğerlerinden ayrı olarak dikilmişlerdi yolumuzun üstüne... Burada da bir fotoğraf molası verdik. Bu gezinin beni en çok sevindiren yönlerinden biri de buydu zaten. Sürekli bir yerlerde kısa da olsa fotoğraf molaları veriyorduk. Rehberimiz, genellikle Japon turist grupları ile çalışıyormuş, hatta uzun zaman sonra ilk defa bir Türk grup ile çıkıyordu. Sanırım Japonlar'ın fotoğraf çekme hastalığına alışmış olacaktı ki rehberimiz, biz demeden mola veriyorduk fotoğraf çekimi için.


Üç güzellerde de molamızı verip fotoğraflarımızı çektikten sonra otele doğru yol almaya başladık. Sonunda otele atabilecektik kendimizi... Saatlerdir yolda olmanın verdiği yorgunluk artık bedenlerimizden taşmaya başlamıştı.. En nihayetinde kalacağımız otele vardık. Otelimiz Club Ürgüp adında bir otel. Şehrin merkezine 800-900 metre uzaklıkta olması buranın cazip yanlarından biriydi. Odalarımıza uçar adımlarla yerleşip kendimizi yataklara atıp bir iki saatte olsa dinlendikten sonra Kızıl Vadi'de gün batımına hazırdık...

Gün batımına gitmezden evvel hemen otelimizin yanında yer alan Turasan Şarap Fabrikası da ziyaret güzergahları arasında olduğundan oraya da uğradık. Üniversitede iken çok teknik gezi yapmıştık ama tatilde iken böyle bir teknik gezi yapacağım hiç aklıma gelmezdi :) Turasan Şarapları Kapadokya'nın sayılı şarap üreticilerinden. 1943'ten beri şarap üretimi yapan firmanın fabrikası 24 işçi tarafından 9 sene kayaların oyulması ile yapılmış. Büyük bir kaya içine yerleşen fabrika, bu sayede sürekli sabit sıcaklıkta bir ortama sahip olmuş ki bu şarap üretimi için oldukça önemli bir avantajmış.

Turasan'da verilen kısa aranın ve yapılan alışverişin ardından Kızıl Vadi'ye doğru yola koyulduk. Kızıl Vadi adını toprağındaki demir oksitten alıyor... Özellikle sonbaharda yağmurdan sonra kıpkırmızı olan vadi muhteşem güzellikteki manzarasını gözler önüne seriyor. Biz gittiğimizde yağmur yoktu ancak yine de gün batımını orada izlemek mükemmel bir keyifti.

Bu keyfin ardından akşam yemeğini yemek için otele geri döndük, damağımızda kalan o eşsiz manzara ile birlikte...

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Labels

14 şubat 1994 unesco kültür mirası 2 ağustos sertab erener konseri 22 nisan 22 nisan dünya günü 23 nisan 4440375 Adam Faver adsl adsl hızı ağaç akademik spam Alfred Chandler alışkanlık alışmak amazon kindle amos koyu anıtur arastacılar ashab-ı kehf askerlik aslolan aşktır aşk avanos avanos restoran Avea avea sesli imza ayşe arman azim aziz basil aziz george aziz onuphrius aziz theodere back up balık balkonda düşen pc bayat ekmek bayat ekmek satışı bencillik beyazıt kulesi beyazıt kulesinde hava tahmini beyazıt yangın kulesi biopro bir varmışım bir yokmuşum blackberry blackberry hediye uygulamalar blackberry kesintisi blog blogger bloggerda yeni görünümler bolu böyle korunamazsınız bu böyle cehennem cemiz topuzlu cennet charles handy çarıklı kilise çiçek sepeti çiçek sepeti mail adresi çiçek teslimatı çin çin malı çocukluk Deneyimler dinamik görünüm doğum günü Dustin Hoffman duvar dünya günü e-ink earthday ekmek satışı elektronik kitap okuyucu elmalı kilise engel eski çarşı Eskişehir etki alanı bloggerda olan websiteleri FCT fenerbahçe fikriniz çöpe gitmesin filler ve pireler fotoğraf gemiler GeziNotları girşimcilik google analytics gölcük gölcük milli parkı gördüklerim göreme açıkhava müzesi gül şurubu günlüklü güvercinlik vadisi güzel atlar diyarı harbiye açık hava hatıra hayal hayat ekspres Haydarpaşa haydarpaşa garında yangın haydarpaşa tren istasyonu Henri Charriere herşeyden biraz heryöne sınırsız tarife hizmet kalitesi HP hürriyet pazar ikimiz bir fidanın ikinci abdülhamit inovasyon iphone iphone 3G iphone satışı iphone turkcell iphone uygulamaları istanbul iş dünyası John McConnell kabak kapadokya kapadokya şarabı kaputaş karşı mahalle keder kelebek kelebekler vadisi kıbrıs kıbrıs günleri kızıl çukur kızıl vadi kızıl vadide gün batımı Kişisel kişisel blog kitap kitap basımı kod konseri koparılan çiçekler kopya ürün kral konserleri LAP LAMBERT Academic Publishing mersin mutluluk müşteri memnuniyeti nankör kedi narlıkuyu nehir netbook nostalji o tabak bitecek klibi okuduklarım Olasılıksız ortakent OrtayaKarışık ovabükü panaroma papillon para pazar pdf peribacaları profilo Rastladıklarım ReklamArası reklamlar rengarenk RIM RIMden Hediye sadakat safran safran çiçeğinin faydaları safranbolu Sakarya Ekspresi satış danışmanı seben sertab erener sesli imza sevgililer günü sevilla sevinç seyahat sınırsız tarife solan güller sony reader Steve McQueen strateji şeker bayramı tanıtım tatil TEB TEB Akıl fikir yarışması teknoasistan teknoloji teknosa teknosa deneyimi tokalı kilise tren Tren Saatleri ttnet turasan turasan şarapları turk telekom Turkcell türban türk telekom Türk'ün zekası uçhisar uçhisar kalesi ulusoy turizm unutmak üç güzeller peribacaları ürgüp Vodafone vodafone sesli imza websitem neden görüntülenemiyor wordpresse google analytics kodu nasıl konur yağmur yapı yazım yanlışları yedi uyuyanlar yemeniciler arastası yılanlı kilise yüksek lisans tezi zaman zeus tapınağı zor kadın
 
Copyright 2009 HeRşEyDeN BiRaZ. Powered by Blogger Blogger Templates create by Deluxe Templates. WP by Masterplan